«
corona ne zaman bitecek

Şuanda tüm dünyayı etkisi altına alan, televizyonlardaki bilim kurgu yapımı filmleri aratmayan gerçek bir senaryo dönüyor. Corona virüsü tüm insanlığı etkisi altına almaya başladı. Herkes ne zaman sona erecek diye merak ediyor. Önlemler en üst seviye de fakat, ne kadar önlem alırsan al hastalık bu bir şekilde gelebiliyor.

Tarih 19 Mart 2020 Korona Virüsü Türkiye’de 196 kişiyi etkisi altına almış durumda aynı zamanda şimdiye kadar 2 adet ölü var.

1 hafta içinde Covid-19 virüsünün etkisinin katlanarak arttığını görmekteyiz. Bu durum hem sosyal hayata hem de ekonomik hayata çok ciddi etkileri oldu. İş yerleri kapılarını tek tek kapatmaya başladı. Kapatmayan iş yerleri de eleman çıkarıyor ücretsiz izin veriyor.

Türkiye’ de Korono virüsünün etkisinin Mayıs ayı gibi yok olacağını düşünüyorum. Gerçi Çin’de etkisi Aralık ayından itibaren Şubat ayının sonuna kadar devam etti ama o mikrop Çin’den neredeyse uzaklaşmaya ve normal hayata dönmeye başladı.

Sizce Corono virüsü Türkiye’den ne zaman  tam anlamıyla uzaklaşacak fikirlerinizi alabilir miyiz?

 

Bir önceki yazımız olan Keşke Dememek için : İzmir'de Doğal Doğum Koçu Doula başlıklı makalemizde doğum destekçisi, doğum koçu ve izmir de doula hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *