«
moda_kanser

Günümüzde insanların tüketme gereksinimleri arttıkça, tükettiklerinin verilen zararlara maruz kalmadan yapamıyorlar. Tükettiğimiz mamüller ve hava şartları hem de psikolojik durumumuza bağlı olarak bu haller DNA’mızın bozulmasına namacıyla oluyor. Günümüzde binbir türlü yüyecek türedi. Sokakta satılan mısırlardan tutunda marketlerdeki cipslere kadar hepsi bizim DNA’mıza ve oluşumumuza zarar veren bir grup kimyasalları içeriyor. Sonuç itibariylede Kanser; hücrelerimiz fazlası vakit kendini güncellemek amacıyla bölünürler bu bölünme sırasında yeniden birleşmede bir grup sorunlar olabilir buda hücrelerin gereğinden çok meydana gelmesine namacıyla olmasından Kanser’e sebebiyet verebilir.

kanser

Peki siz de herkes gibi ya da bir çoğumuz gibi yediklerinize içtiklerinize ilgi ediyorsunuz, sigara kullanmıyorsunuz, alkol kullanmıyorsunuz ve sıhhatli besleniyorsunuz, uyku düzeninize ilgi ediyorsunuz ama yinede sahip olunan kuşkuleriniz varsa şayet fiziksel olarak şu hallere ilgi etmeniz gerekmektedir. Ateşinizi denetim edin genelde hastalığın ileri zamanlarında görülsede ateşi takip etmekte yarar var. Sebebini anlayamadığınız kilo kayıplarınıza ilgi edin midenizde bir şeyler olmasın. Fiziksel ağrılarınızı takip edin meme kanseri ya da kemiklerinizde bir şeyler olmuş olmasın. Günlerce süren ve devam eden bir halsizlik varsa şayet kan kanseri söz hususu olabilir bunuda öneme alınız. Cildinizde ani farklılaşmalara ilgi ediniz. Olağan dışı kanamaları takip ediniz şayet kuşku duyuyorsanız hekiminize başvurunuz. İnatçı öksürüklerede ilgi ediniz o da akciğer kanserinin nedeni olabilir.

moda_kanser

Bu tür sendromlara kesinlikle özen gösterin ve siz de moda hastalık Kanser’in kurbanı olmayın. Doktora gitmekten korkmayın unutmamalısınız erken teçhiz belkide kurtulmanıza sebep olabilir.  Sağlıklı günler dilerim.

Bir önceki yazımız olan Düzenli olarak spor yapmalı başlıklı makalemizde düzenli spor, koşu yapmak ve nasıl spor yapmalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Moda Hakkında

avatar

Moda

Moda hakkında yazmayı çok seviyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *