«
sportif-yapmak

Spor hayatımızda derli toplu olarak var olması gereken aktivitelerdendir. Gerek sağlığımız amacıyla gerekse fiziksel görünümüz amacıyla sporu hayatımızdan eksik etmememiz gerekiyor. Sporu derli toplu olarak hayatımızın bir seksiyonuna yerleştirebilirsek şayet, zor bir hal almaktan çıkacaktır. Sporu hayatımızda sıradan bir aktivitemişcesine var etmemiz gerekiyor.

Sporu hayatımızda sıradan bir aktivite durumuna nasıl getirebiliriz diyorsanız şayet; bunlardan biri işe yürüyerek gitmek olabilir. İşe giderken araba kullanmak yerine toplu ulaşım aracı kullanın hem de evinize yakın durakta inmek yerine bir kaç durak evvelce inip evinize yüreyerek gidebilirsiniz. Diğer sıhhatli bir yolda hergün derli toplu olarak koşuya çıkmaktır. Bunu hayatınızın devamlı bir faaliyeti durumuna getirirseniz şayet koşu yapmadığınızda rahatsızlığını hissetmeye başlarsınız. Koşuya alıştığınızda oksijenle daha çok birebir olacağınız amacıyla aktiviteliğiniz ve zindeliğiniz artacaktır, kondisyonunuz artacaktır bu amaçla sizin hayat felsefeniz durumuna girebilir.

Bunun gibi veya buna benzer taktiklerle kendinizi diyetin ellerine vermektense sporun ellerine sunarak huzurlu ve sıhhatli bir hayat sürebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Canberk Sev Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Selin

    Eve gelmeden bir kaç durak önce inme fikri çok iyimiş teşekkürler :)