Kalem İğne ile Sedef Hastalığına Çözüm Bulundu

Uzun süredir sedef hastalarının çilesi olan bu illet için çözüm bulundu. Öncelikle küçük bir kızarma ile vücudun bir çok noktasında görülen sedef hastalığı için el ile yapılan iğneler ile çözüm bulundu. Bu yazıyı sedef hastalığından artık bıktım krem dışında kesin tedavisini arıyorum diyenler için yazıyorum. 

Sedef hastalığı vücudun dirsek, kol, el, bacak, ayak ve saç gibi önemli bölgelerinde görülüyor. Deriyi kurutarak pul pul dökülmesini sağlıyor. Buda sosyal olarak insanların kendilerini kötü hissetmelerine neden oluyor. Kimisi asosyal oluyor kimiside intihara bile kalkışıyor. Bir çok krem tedavisi mevcut, haplar var tedavi eden fakat hiçbiri kalıcı bir çözüm sunmuyor. Krem ile hafifleyen yaralar bir süre sonra tekrar kabarıyor. Lazer ile tedavisi olduğu söyleniyor fakat sadece hastalıktan kalan izleri geçiriyor bir süre sonra tekrar çıkıyor. Kimi eczane veya kimi insan doğal yöntemlerle bir tedavi sunuyor bunlara örnek deve dikeni tohumu v.b. Bu tür alternatif tıp yardımı ile 2020 yılında %70 oranında tedavi elde etmek mümkündür ve örnekleri görülmüştür.

Biz Sedef Hastalığından tamamen sıyrılmak ve kurtulmak istiyoruz. Bu nedenle size kesin çözüm için şeker hastalığında kullanılan iğneler gibi bir ilaç çıktı enjeksiyonlu çözelti bu iğneleri kendinize yapıyorsunuz böylelikle hastalıktan kurtuluyorsunuz. Vücudunuzda neredeyse hiç iz kalmıyor fakat bu tekrar çıkmayacağı anlamına gelmiyor o nedenle bu iğneyi doktorlar haftada bir kez uygulamanız gerektiğini söylüyorlar.

Enbrel 50mg sedef iğnesi

İlk ilacımızın adı Enbrel Kalem 50mg bir kalemli enjeksiyonlu iğne. Bu ilaç piyasada ortalama 1000TL civarında fakat siz öncelikle doktorunuzla bu konuyu görüşüyorsunuz size bu ilacı yazıyor nasıl kullanacağınız hakkında detaylı bilgiyi veriyor bunu çalışansanız eğer bunu sigortanız ödüyor ve ücretsiz olarak temin edebiliyorsunuz. İlacın ancak doktor izni ve rapor ile verilebildiğini duymuştum. Çünkü sadece Sedef Hastalığına iyi gelmiyor aynı zamanda romatoid artrit eklem bozukluğu hastalığına da iyi geliyor. Eğer kemiklerinizde acayip yamulmalar ve bozukluklar varsa eğer doktorunuz size bu ilacı önerebilir.

Humira 40mg sedef iğnesi

İkinci ilacımız Humira iğnesi 40mg bu kalemde hazır enjeksiyonlu bir iğne. Bu iğnenin piyasa fiyatı ise 2500TL civarında. Bu ilacıda rapor ile alabiliyorsunuz kendiniz gidip eczaneden temin edemezsiniz. O nedenle bir dermoloji (deri hastalıkları uzmanı) ile görüşüp bunu size yazması konusunda konuşabilirsiniz. Bu hastalıkta sizin %100 oranında tedavi olmanız konusunda yardımcı olacak.

Biliyorsunuz artık teknoloji ile birlikte tıp hızlıca gelişiyor. Böylelikle bu tür hastalıklara çözüm üretiliyor. Psikolojik olarak Sedef Rahatsızlığını tetikleyen ikinci faktör stres o nedenle olabildiğince hastalığınız ile barışık yaşayın. Tıp fakültelerinin ilgili bölümlerine gidip çözüm önerileri arayabilirsiniz. Sıkılmak üzülmek buna bir çare üretmeyecektir. Eğer konuyla ilgili bir fikriniz varsa bize yorum olarak bildirebilirsiniz. Ya da sormak istedikleriniz varsa alt taraftan yorum bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Moda hastalık: Kanser başlıklı makalemizde akciğer kanseri, kanser ve kanser nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Kalem İğne ile Sedef Hastalığına Çözüm Bulundu” için 15 yanıt

  1. HUMİRA İĞNEYİ ÜÇÜNCÜ KEZ KULLANIYORUM HALA İYİLEŞME OLMADI NE ZAMAN İYİLEŞME BAŞLAR BİLGİ VERE BİLİR MİSİNİZ

 1. 2 yıldır kullaniyorum şükürler olsun tertemiz oldum hiçbir yan etkisi olmadi senelerce kortizonlu ilaclar yüzünden mahvolmustum. Tesekkurler Dr.Emre Araz Tesekkurler Humira Bir Tesekkurde bu pahalı ilacı ücretsiz veren devletimize

 2. 14 yıllar Sedef hastasıyım yani cildiyenin dermatoloji uzmanın yazdığı bütün ilanları kullandım hiç biri işe yaramadı
  Şimdide ramotoloji doktorunun yazdığı yeni iğneyi kullanıyorum
  Ortalama kaç ayda bu hastalıktan kurtulabiliriz telefon numara

  1. Belli bir süre sonra tekrar git ve krem ile hiçbir iyileşme olmadığını söyle. Zaten profesör tek başına yazmaya yetkili değil bu iğneyi. Enin de sonun da iğne yazılacak çünkü başka türlü iyileşme söz konusu değil. BU hastalıkla barışmayı öğrenmek gerekiyor. Çünkü tam anlamıyla iyileşme olmuyor. En fazla sürekli çıkan bir yerde iyileşme oluyor ama baka yerde çıkmaya başlıyor. iğne konusunda 3 kişilik bir heyetin onaylaması gerekiyor. Genellikle biraz git gel sürünmen gerek sanırım iğneye tamam demeleri için ya da doktoruna göre değişiyor. Şunu da söylemeliyim ki iğne de tam anlamıyla çözüm değil sadece geçiştiriyor iğne zamanı geldiğinde vurmazsan yine çoğalıyorlar. Sürekli iğne ile yaşamak gerekiyor bir nevi şeker hastası gibi. Çok geçmiş olsun, bu hastalığın başlıca nedeni stres, alkol, sigara oluyor ve sonrasında doğru bir diyet…

 3. Yaa bıktım artıkk gercekten aklımda delı delı dusunceler yuzumde de cıktı ılla yasamanın bı anlamı kalmadı yardım edecek kımse yokmuuu

  1. Lütfen negatif düşünmeyin.
   Şükür ki tedavisi olan bir rahatsızlığınız var ya hiç tedavisi olmayan amansız bir rahatsızlığınız olsaydı…
   O nedenle iğne tedavisini araştırın derim. Bu hastalığın 1. sebebi stres, sinir, alkol, sigara gibi faktörler bunlardan uzak durun lütfen.
   Sevgiler

 4. İkinci iğneyi %100 de 100 geçiriyor demişsiniz peki bu iğneyi ömür boyumu kullanacaz ve benim aldığım duyuma göre bu iğne ilerde kanser hastlığana sebeb veriyormuş nekadar doğru yardımcı olurmusunuz

  1. Merhabalar
   Ben doktor değilim ama kullanan arkadaşlarım da gördüğüm kadarıyla.
   İğne genellikle tedavi ediyor tertemiz yapıyor. İleride kanser olacaksınız diye bir şey yok olmayacaksınız diye de bir şey yok negatif düşünmenin anlamı yok. Zaten heyet bu iğneyi herkese vermiyor önce gerekli sağlık kontrollerinden geçiyorsunuz sonra veriyor.
   İğnenin düzenli kullanılması gerekli bir kerelik bir şey değil ne yazık ki.

 5. Merhaba çoğu yorumu okudum. 28 yaşındayım bende küçüklükten beri var sedef hastalığı yaklaşık 1 sene önce yuruyemicek duruma geldim. Goztepe eğitimde Prof. Vefa aslı Erdemir var alanında uzman. Yanına gittigimde çok kötü olmuş ama merak etme iyilestircez dedi ben direk igne tedavisi istedim ve kabul etti. CİMZİA iğnesi oldum şimdi başka hastaneye gidiyorum orda da doktor krem dedi az bir yaram var diye istemedim iğne istiyorum dedi saygı duyup vericem dedi. Ben hep derim buna da şükürler olsun daha kotu bir hastalığım yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.