«
hindistan cevizi yağı faydaları

Bir çok aromatik yağın doğal özelliklerinden faydalanıyoruz, nasılsa bunlar bize doğanın bir hediyesi. Aktarlarda satılan bir çok yağ var ve hepsi farklı şeylere iyi geldiği söyleniyor. Benim değinmek istediğim, daha çok cilt rahatsızlıklarına iyi gelebilecek bir krem. Eğer siz de cildinizle ilgili rahatsızlıklar yaşıyorsanız eğer bu yağı denemenizde yarar var.

Hindistan Cevizi yağının en büyük özelliklerinden birisi kuru ciltleri onarır ve yaraları çabuk iyileştirir. Eğer cildiniz kuruluğu geçmeyen sürekli bir cilt rahatsızlığınız varsa Hindistan Cevizi yağını düzenli olarak kullanıp tedavi edebilirsiniz. Yine en büyük özelliklerinden biriside ağız yaraları ve ağız kokusunu almasıdır. Eğer ağzımda yara var ne kullansam geçer derseniz eğer yeni moda bu. Diş macunu ya da ağız bakım suları ile atamayacağınız bakterileri doğal bir Hindistan Cevizi yağı ile atabilirsiniz. 

Ayrıca ne kullanırsanız kullanın geçmeyen kötü bir kokunuz varsa eğer vücut kokularından kolaylıkla Hindistan Cevizi ile kurtulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ağır kokunun olduğu kol altı gibi bölgelere düzenli olarak yatmadan önce Hindistan Cevizi yağı sürmeniz daha sonra vücudunuzdaki rahatlığı hissedeceksiniz.

hindistan cevizi yağı kirpik

Bir çok erkek tıraş olurken cildinin çok tahriş olduğundan ve acıdığından şikayet eder. Eğer pürüzsüz bir tıraş istiyorsanız Hindistan Cevizi yapı ile sakal tıraşı olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken çok fazla sürmemeniz yoksa jileti tıkayabilir. Güzelce cildiniz emecek şekilde ince bir tabaka sürünüz.

Yaz ayları geldi çattı vücudumuzda güneş yanıkları oluşacak ve kremler yoğurtlar fayda etmeyecek. Eğer sizinde vücudunuzda sizi rahatsız eden yanıklar varsa Hindistan Cevizi yapı kremini sürerek doğal olarak cildinizi rahatlatabilir ve cildinizin hızlıca yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte siz de anlaşmışsınızdır ki, Hindistan Cevizi yapı deri ve deri rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Eğer ayak gibi herhangi bir yerinizde mantar ve sedef gibi rahatsızlıklarınızın doğal tedavisinde Hindistan Cevizi yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

hindistan cevizi yağı kaş

Eğer kirpikleriniz istediğiniz kadar sık değilse ve sürekli dökülerek azalıyorsa Hindistan Cevizi kirpik diplerinize de çok iyi gelecek ve zamanla sıklaşmalarını sağlayacak. Kullanılmayan bir maskara fırçası yardımı ile kirpiklerinize sabah akşam uygularsanız eğer hem çok parlak görünecek hem de zaman daha belirgin hale gelecekler.

Kimileri Hindistan Cevizi Yağının alzaymırada iyi geldiğini söylüyor fakat bu konuda net bir şey söylemek mümkün değil çünkü kanıtlanmış bir durum yok. Eğer bu ilklerden birisi siz olmak istiyor ve bu konudan şikayet ediyorsanız Hindistan Cevizi Yağını Alzheimer tedavisinde de deneyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Moda hastalık: Kanser başlıklı makalemizde akciğer kanseri, kanser ve kanser nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *