«
saglikli-vucud-nasil-yapilir

Hepimiz fit ve sağlıklı bir görünümde olmak isteriz. Bazı dönemlerde kilo sorunu yaşayabiliriz. Kimimiz sağlık nedeniyle kilo alırız kimimiz stresten kendimizi yemeğe veririz. Psikolojik bunalımdan bir kaçış gibi görünen bu durum ilerde bizim daha kötü hissetmemize neden olur. Kilo problemi çözülmeyecek bir sorun değildir. Yeter ki bir şeylerin farkına varalım ve harekete geçelim. Öncelikle aynanın karşısına geçin ve kendinize bakın. Nasıl olmak istiyorsunuz ve nasılsınız? Gerçeklerle yüzleşmek biraz acıtsa da bir şeyleri değiştirmek için ilk adımı atmaktır. Kendinizden şikâyetçi olduğunuz bölgeleri itiraf etmesini bekleyin. Şimdi hareket zamanı.

Fit görünmenin yıllardır değişmeyen tek maddesi spordur. Sporu hayatınızın bir parçası yapın. Spor yapamamanın birçok bahanesi vardır. Yoğun iş temposu, çocukların okulları, ev işleri gibi bahanelerimiz olabilir. Her şeye vakit ayırabiliyorsak spora vakit ayırabiliriz. Spor salonuna gidecek vaktiniz ve paranız olmayabilir. Bunun da bir çözümü var evinizde yapacağınız bazı egzersizler size yardımcı olacaktır. Bebeklerinizi kucaklarken bile bazı hareketler yapabilirsiniz. Eğer her gün işe gidiyorsanız bir alt durakta otobüsten inin ve biraz yürüyün. En sağlıklı spor yürüyüştür. Hiç bir şey yapamıyorsanız yürüyüş yapabilirsiniz.

Fitness, yürüyüş, bisiklet binme, tenis yapılacak aktiviteler arasında sayılabilir. Eğer doğayla iç içe olmak istiyorsanız bisiklet turları yapabilirsiniz. Hem temiz hava alacaksınız hem de spor yapmış olacaksınız. Spor yaptıktan sonra hayatımızın içine alacağımız bir konu da beslenme şeklimizdir. Unutulmamalıdır ki ne yerseniz osunuz. Yani çok fazla yiyip fit olmayı istemek biraz hayal gücümüzün ürünüdür. Yediklerimize dikkat etmeliyiz. Çok yememeli, dengeli beslenmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Moda hastalık: Kanser başlıklı makalemizde akciğer kanseri, kanser ve kanser nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *